RO CLINIC

DERMAPEN

MEDİKAL ESTETİK
Dermapen uygulaması; genç, bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin tercih edebileceği bir cilt bakım yöntemidir. Cilt altında dolgunlaşma ve sıkılaşma cilt yüzeyinde ise gençleşme ve tazelenme sağlarken, hücre üretimi iyice yavaşladığı dönemlerde yaşlılık lekeleri ve deri incelmelerini de ortadan kaldırır. Dermapen uygulaması aynı zamanda kişinin cilt kusurlarını onarmak, cilt yaşlanmasını önlemek, kırışıklıkları azaltmak amacıyla da uygulanan yöntemlerden biridir.


Uygulanabileceği bölgeler; Alın Kırışıkları, Kaş Hatları, Kaz Ayağı, Gözaltı Torbası, Akne-Scar İzi, Leke, Siyah Nokta, Büyük Gözenekler, Üst Dudak Çizgileri, Sarkıklık, Gerdanlık...

Dermapen Uygulaması

Dermapen uygulamasından önce ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Ardından uygulama yapılacak olan bölgeye saf hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları veya PRP uygulanır. Dermapen uygulamasında ciltteki kusurlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılır. Bunun sebebi açılan bu kanallarla otomatik, titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissini azaltmak, uygulanan ürünlerin emilim miktarını hızlandırmak ve tedavinin etkisi arttırmaktır. Yaklaşık 20 dakika içinde yepyeni ve kesinlikle daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.