RO CLINIC

HYDRAFACIAL

MEDİKAL ESTETİK
Klasik cilt bakım yöntemlerinden farklı olan HydraFacial, Yüz, boyun ve dekolte bölgesi tercih edilmektedir. Her cilt tipine uygulanabilen, bir çok farklı cilt sorununa çözüm oluşturabilen, tüm cilt tiplerinin gerekli olan nem ve bakım ihtiyaçlarını karşılayan antiaging bakım sistemidir. Sadece vakumlama yöntemi ile gerçekleştirilen bu yöntemde enjeksiyon kullanılmadığı için kişi herhangi bir acı ve ağrı hissetmemektedir. Uygulama cilt ihtiyacına göre 20-30 dakika aralığında sürmekte ve bu kadar kısa bir sürede cildin en alt kademesine kadar ulaşılarak derinlemesine bir bakım sağlanmaktadır. Özellikle mevsim geçişlerinde uygulandığında gerek soğuk havanın neden olduğu kuruluk ve nem kaybını gerekse yaz aylarında güneşin vereceği zararlara karşı cildi korur. HydraFacial uygulama ile cilt derinlemesine temizlenerek, nem kazanır ve yenilenir.


Tedavi amaçlı uygulamalarda 1 hafta ara ile 4-6 seans uygulanması önerilmekte ve sonucun korunabilmesi için de ayda bir kere tekrarlanması tavsiye edilmektedir. Temizleme; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.

HydraFacial Uygulama

Sıvı-dermabrazyon; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır. Serum uygulanması; sivilce, leke yada kırışıklıklar gibi ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır. Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır. Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.